• PROLACTA MEDICA
  • Wypożyczalnia laktatorów
  • tel. 502 143 308

Monitory oddechu

Babysense 5

Monitor oddechu pod materac nowej generacji. Jedyny monitor oddechu z certyfikatem medycznym. Stosowany w szpitalach na całym świecie. Znajduje się w większości oddziałów noworodkowych w Polsce. Może czuwać nad Twoim dzieckiem również w domu.

Gdy Czas może oznaczać życie

Babysense przeznaczony jest do wykrywania ustania oddechu (bezdech) u niemowląt. Stale monitoruje mikroruchy oddechowe przez materac podczas snu i alarmuje opiekunów jeśli oddech ustanie, będzie nieregularny bądź płytki, dając czas na interwencję, ratowanie zdrowia bądź życia dziecka. Monitor ruchów oddechowych Babysense jest bardzo skuteczny i pomógł chronić już ponad 600 000 dzieci na całym świecie. Babysense jest istotnym środkiem ochrony która w połączeniu z zaleceniami bezpiecznego snu zapewnia bezpieczeństwo i spokój opiekunów.

Babysense jest zarejestrowanym produktem medycznym klasy IIb, certyfikowanym zgodnie z dyrektywą CE 93/42/EEC. Jest testowany klinicznie i używany w rządowych programach zdrowotnych skierowanych do zapewnienia rodzicom i placówkom medycznym ulepszonych środków radzenia sobie z zagrożeniami związanymi z SIDS(zespołem nagłej śmierci łóżeczkowej).

Technologia Babysense z jego bardzo wrażliwymi płytkami sensorycznymi pozwala na monitorowanie i wykrywanie nawet najmniejszych ruchów oddechowych przez materac w łóżeczku dziecka. Monitor ruchów oddechowych Babysense alarmuje opiekunów o potencjalnym niebezpieczeństwie zanim ono zagrozi dziecku i nie tylko gdy wystąpił bezdech. Jednostka sterująca jest podłączona do czujników Babysense umieszczonych pomiędzy materacem a dnem łóżka. System czujników jest całkowicie bezpieczny i nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem.

Monitor oddechu

Monitor ruchu oddechowego Babysense identyfikuje wzorce oddechowe Twojego dziecka, które są przekazywane do mikroprocesora w jednostce sterującej gdzie wywołują migające zielone światło, które jest widoczne z daleka. Migające zielone światło jest sygnałem, że wszystko jest dobrze, zapewniając spokój rodzicom lub opiekunom. Jeśli z jakiegokolwiek powodu, oddech nie jest wykrywany w ciągu 20 sekund lub jeśli częstość oddechu zwalnia do mniej niż 10 oddechów na minutę ,włączy się alarm dźwiękowy. Słysząc ten alarm, rodzic lub opiekun jest informowany aby przyjść z pomocą dziecku.

  • Łatwy w użyciu
  • Połóż dwa sensory pod materacem.
  • Sensory monitorują całą powierzchnię łóżeczka.
  • Sensory nie dotykają bezpośrednio dziecka.
  • Babysense działa na zwykłych bateriach - bez przewodów zasilających, wtyczek, podłączenia do sieci 220V.
  • Kompaktowy, łatwy w użyciu design z jednym załącznikiem.
  • Rodzice będą zaalarmowani jeśli dziecko doświadczy zaburzeń oddechu lub przestanie oddychać.
  • Babysense jest zatwierdzony medycznie i przetestowany klinicznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twojego dziecka.