• PROLACTA MEDICA
  • Wypożyczalnia laktatorów
  • tel. 502 143 308

Laktatory

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca: wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia, kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i małych dzieci, zapewnia im optymalny stan zdrowia i rozwój. Maluchy karmione piersią rzadziej chorują, są również w mniejszym stopniu narażone na wystąpienie alergii. Karmienie piersią stwarza unikalną, pozytywną więź między matką a dzieckiem. Niestety nie jest wolne od problemów i wyrzeczeń.

W procesie laktacji możesz:

  • pobudzić, odbudować laktację
  • pozbyć się nadmiaru i bolesnego zalegania pokarmu
  • uniknąć bolesnego zapalenia piersi
  • pogodzić pracę zawodową z karmieniem piersią

Symphony Laktator klasy szpitalnej.

medela symphony

Wsparciem w procesie laktacji będzie laktator Medela Symphony, medyczny laktator szpitalny przeznaczony także do użytku indywidualnego, domowego, dostępny w systemie wypożyczalni.

Przeznaczenie i wskazania do używania odciągaczy pokarmu

Odciągacze pokarmu są przeznaczone do odciągania mleka przez kobiety karmiące w warunkach szpitalnych lub domowych. Odciągacze pokarmu są wskazane do łagodzenia objawów zastoju mleka w piersi przez jego odciągnięcie. W przypadku zapalenia piersi odciągacze wspomagają proces leczenia przez usuwanie mleka z chorej piersi. Odciągacze przynoszą ulgę podrażnionym lub popękanym brodawkom sutkowym a także wyciągają brodawki płaskie lub wklęsłe. Odciągacze umożliwiają także karmienie mlekiem matki dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione bezpośrednio z piersi – ze względu na problemy z przystawianiem, rozszczepek podniebienia, wcześniactwem, zbyt krótkim wędzidełkiem językowym.

symphony w naszej wypożyczalniDocelowa populacja pacjentów/użytkowników

Nastoletnie dziewczęta i dorosłe kobiety karmiące piersią.

Przeciwwskazania

Nie są znane żadne przeciwwskazania do używania odciągaczy pokarmu Symphony. Medela Symphony jest wyrobem medycznym, używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.

Rytm ssania i dostępne programy odciągania

W oparciu o badania kliniczne firma Medela opracowała profesjonalny odciągacz pokarmu Symphony odwzorowujący naturalny rytm ssania dziecka, co pomaga stymulować wypływ mleka. Oznacza to, że przy zastosowaniu maksymalnego komfortowego podciśnienia możesz odciągać więcej pokarmu w krótszym czasie.

Odciągacz medela Symphony posiada dwa programy pracy:symphony w naszej wypożyczalni

  • Program INICJACJI – służący do rozpoczęcia produkcji pokarmu, wspierający kobiety w pierwszych dniach po porodzie, po cięciu cesarskim, mamy wcześniaków, kobiety oddzielone od noworodka (separacja matki i dziecka), panie, które chcą odbudować laktację, pobudzić produkcje pokarmu.
  • Program UTRZYMANIE- służący do podtrzymania produkcji pokarmu, program naśladujący naturalny rytm ssania dziecka, dwufazowe odciąganie.

Osoby, które wypożyczyły laktator medela symphony zapraszam do obejrzenia prezentacji dostępnych programów odciągania.

Akcesoria osobiste do laktatora to zestawy sterylne posiadające rożne rozmiary lejków. Wszystkie elementy, które mają kontakt z pokarmem nie zawierają bisfenolu A (BPA).

zestaw jednorazowy