• PROLACTA MEDICA
  • Wypożyczalnia laktatorów
  • tel. 502 143 308

Laktatory

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i małych dzieci, zapewnia im optymalny stan zdrowia i rozwój. Maluchy karmione piersią rzadziej chorują, są również w mniejszym stopniu narażone na wystąpienie alergii. Karmienie piersią stwarza unikalną, pozytywną więź między matką a dzieckiem. Niestety nie jest wolne od problemów i wyrzeczeń.

Jeżeli chcesz:

  • pobudzić, odbudować laktację
  • pozbyć się nadmiaru i bolesnego zalegania pokarmu
  • uniknąć bolesnego zapalenia piersi
  • pogodzić pracę zawodową z karmieniem piersią

Wypożycz elektryczny odciągacz pokarmu

Symphony

medela symphonylaktator XXI wieku dostępny na wyraźne życzenie klienta.

Zalecany tym mamom, które mają dużą trudność w pobudzeniu laktacji, przedwcześnie urodziły dziecko, jak również dla tych którzy cenią sobie najwyższej klasy komfort.

Naturalne 2-fazowe odciąganie

Współpracując z Uniwersytetem Zachodniej Australii firma Medela stworzyła wyjątkową technologię 2-fazowego odciągania pokarmu, która idealnie odwzorowuje naturalny rytm ssania dziecka. Dzięki temu możliwe jest odciągnięcie większej ilości pokarmu w krótszym czasie – co zostało potwierdzone przez badania oraz praktykę szpitalną.

symphony w naszej wypożyczalniOdciągaj pokarm bezpiecznie i komfortowo

Odciągacz Symphony zapewnia bardzo komfortowe odciąganie pokarmu. Łatwość ustawiania podciśnienia sprawia, że jest idealny nawet przy bardzo wrażliwych piersiach. W chwili obecnej Symphony jest najlepszym, profesjonalnym laktatorem szpitalnym lub do stosowania w wypożyczalniach. Modelu Symphony można używać zarówno odciągania z jednej jak i z obu piersi jednocześnie. Posiada separację mediów, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy higieny szpitalnej. Szeroki zakres regulacji sprawia, że może zostać dostosowany do indywidualnych potrzeb mamy.

Medela Lactina

Laktatory Medela odwzorowują naturalny rytm ssania dziecka, dzięki temu pobudzają laktację. Siła ssania jest w nich w pełni regulowana, dlatego komfort użycia można uzyskać razem z wysoką efektywnością ich pracy. Odciągacze Medela są idealne do stosowania w szpitalu, w domu, w podróży czy pracy.

Rytm ssania dziecka Rytm pracy odciągaczy Medela
rytm ssania dziecka rytm pracy laktatora
1 Ssanie
2 Uwalnianie
3 Relaksacja
Minimum suction vacuum
Maximum suction vacuum

Najwyższa higiena i łatwość użytkowania.

Odciągacze Medela wypełniają najwyższe, światowe standardy higieny. Części, które mają kontakt z mlekiem mogą być autoklawowane, wygotowywane bądź dezynfekowane innymi metodami.

Medela Lactina to odciągacz elektryczny uznany za jeden z najlepszych na całym świecie. Idealny do użytku szpitalnego i systemu wypożyczalni. Cicha i bezwibracyjna praca to jego ogromne zalety. Zaprojektowany tak, że mleko nie może dostać się do środka. Wyposażany w specjalne zestawy osobiste Lactaset, które same w sobie mogą stanowić odciągacze ręczne. Pełna regulacja siły ssania oraz rytm naśladujący naturalny rytm ssania dziecka.

Ameda Elite

laktator ameda eliteLaktator Ameda Elite jest przeznaczony do szpitali i wypożyczalni, został stworzony w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne. Niezwykle efektywny w pobudzaniu i utrzymywaniu laktacji. Doskonały do częstego i długotrwałego użytku. Sterowany mikroprocesorem, cichy, lekki i łatwy w obsłudze. Jest wyrobem medycznym. Wyprodukowany w Szwajcarii.

Niezależna regulacja siły i szybkości ssania.

Dwa osobne pokrętła regulacji siły i szybkości ssania dają możliwość swobodnego wyboru ustawień, tak aby każdej kobiecie zapewnić najwyższą efektywność odciągania pokarmu.

Zmiana siły ssania co 1-5 mmHg.

Umożliwia optymalne dobranie siły odciągania na poziomie najbardziej zbliżonym do najwyższej komfortowej siły odciągania dla każdej kobiety, co wpływa na lepszy wynik uzyskiwania mleka.

Tysiące kombinacji ustawień.

Ogromna ilość możliwych ustawień, większa niż w przypadku innych laktatorów.

ameda wykres

Odciąganie pokarmu z jednej lub obu piersi.

Umożliwia odciąganie pokarmu z jednej lub z obu piersi jednocześnie. Odciąganie pokarmu z obu piersi na raz skraca o połowę czas potrzebny na opróżnienie piersi,a także wpływa na wzrost poziomu prolaktyny, hormonu odpowiadającego za produkcję mleka.

Najwyższy poziom higieny.

Zestawy laktacyjne używane z laktatorem Elite posiadają specjalną membranę zapobiegającą przedostawaniu się mleka i wilgoci do przewodów laktatora. Eliminuje to potrzebę czyszczenia przewodów i chroni odciągnięte mleko przed skażeniem bakteriami, pleśnią i wirusami, które mogłyby sie w nich rozwijać. Wszystkie zestawy laktacyjne są wolne od BPA i DEHP.

Uchwyty do butelek

Dwa wbudowane uchwyty służą jako podstawka do butelek i utrzymują w pione lejki z woreczkami z odciągniętym mlekiem.

Opracowanie naukowe na temat laktatora Ameda Elite - do pobrania w formacie PDF